טיפול בכולסטרול

תרופות כגון כולסטיראמין (פרפליט), קולסוולם (וולצ'ול), קולסטיפול (קולסוולם) וקולסטיד עוזרות לכבד לספוג יותר כולסטרול LDL, ומפחיתה את כמות הכולסטרול בדם. Alirocumab (Praluent) ו- evolocumab (Repatha) משמשים אצל אנשים עם הפרעות גנטיות הגורמות לרמות LDL גבוהות, אנשים עם היסטוריה של מחלת כליות ואנשים עם אי סבילות לסטטינים או תרופות כולסטרול אחרות.

יותר מדי משניהם מכונים היפרליפידמיה (היפרכולסטרולמיה) והכולסטרול בדם גבוה

הוא גורם סיכון עיקרי להתקף לב, מחלות לב ושבץ. סטטינים משמשים לטיפול כולסטרול LDL גבוה על ידי הפחתת יצירת רובד בעורקים הכליליים והפחתת חלבון c-reactive, מדד לדלקת בעורקים. באופן כללי, לאנשים עם רמות כולסטרול גבוהות HDL יש סיכון נמוך יותר למחלות לב.

הסיכון שלך למחלות לב או שבץ תלוי בגורמי סיכון אחרים כגון לחץ דם גבוה (טיפול בלחץ דם גבוה)

עישון, גיל, כולסטרול ליפופרוטאין גבוה (כולסטרול כולל), סוכרת והיסטוריה משפחתית של התקף לב או שבץ. לאנשים שאין להם מחלת לב כלילית אך יש להם שניים או יותר מגורמי הסיכון לעיל, רופא יכול להשתמש בגורמים אלה כדי לקבוע את רמות ה- LDL שלך, לחשב את הסיכון ל -10 שנים לפתח את המחלה ולקבוע אם יש צורך בהורדת כולסטרול אינטנסיבית . סיכונים אחרים כגון עישון ולחץ דם גבוה בשילוב עם כולסטרול גבוה LDL וכולסטרול נמוך HDL יכולים להשפיע על בריאות הלב וכלי הדם.

כיום

רוב הקרדיולוגים משתמשים בכלי הנקרא מחשבון סיכונים Atherosclerotic Cardiovascular Disease (ASCVD) כדי לקבוע את הצורך בתרופות להורדת כולסטרול על סמך הסיכון למחלות לב ושבץ. כלי זה מודד את הסיכון למחלות לב כליליות (התקף לב או שבץ) למשך 10 שנים בהתחשב בגילך, לחץ הדם (LDL / HDL) וכולסטרול כולל, כמו גם גורמים אחרים כגון האם אתה חולה סוכרת או שאתה חולה. מטופלים בלחץ דם גבוה. מחשבון הסיכונים של מחקר לב לב Framingham מעריך את הסיכון של אדם להתקף לב או למוות במהלך 10 השנים הבאות, תוך התחשבות בגיל, מין, לחץ דם, כולסטרול ועישון.

טיפול בהורדת הכולסטרול בדם הפך לאבן יסוד במניעת התקפי לב עתידיים

שבץ ומוות במחלות לב ואנשים בסיכון לפתח מחלות לב בעתיד. טיפולים תרופתיים כגון סטטינים יכולים לשלוט אך לא לרפא כולסטרול גבוה בדם. גם אם תשנה את אורח החיים שלך, כגון פעילות גופנית ותזונה בריאה, הרופא שלך עשוי להמליץ על תרופות אם הכולסטרול שלך נשאר גבוה.

מטרת הטיפול העיקרית

היא להפחית או לשלוט ברמות ה- LDL שלך על מנת למזער את הסיכון האישי שלך להתקפי לב ומחלות לב וכלי דם על סמך הכולסטרול שלך ועוד מספר גורמי סיכון כגון היסטוריה של מחלות לב וכלי דם. . על פי איגוד הלב האמריקאי, 3.8 מיליון חולים יכולים להרוויח משילוב של דיאטה וטיפול תרופתי בארצות הברית ו -30 מיליון נוספים יכולים לעקוב אחר תוכנית דיאטה ופעילות גופנית להפחתת הכולסטרול. [1] בהתחשב בכך שיש בארה"ב 290 מיליון מבוגרים, הבעיה משפיעה על אחד מכל שלושה עד חמישה מבוגרים. הנחיות 2013 להפחתה או מניעה של כולסטרול גבוה מתמקדות בהתמודדות עם סיכוני אורח חיים בגיל צעיר.

אם דיאטה ופעילות גופנית אינם מספיקים לשמירה על רמות כולסטרול תקינות

איגוד הלב האמריקאי מציע טיפול בתרופות הנקראות סטטינים. תרופות כגון סטטינים (מעכבי רדוקטאז HMG-CoA) מסייעות בהורדת LDL והעלאת הכולסטרול HDL. מחקרים נוספים הראו כי סטטינים המשמשים לטיפול בכולסטרול LDL גבוה מראים את ההגנה על הלב בדרכים אחרות.

בהתאם להנחיות 2000 של איגוד הסוכרת האמריקאי

המטרה העיקרית של טיפול בהיפרליפידמיה לחולים עם סוכרת סוג 2 ומחלות כלי דם היא להוריד את רמות הכולסטרול LDL מתחת ל -100 מ"ג / ד"ל .12 אין עדויות לכך ג. הדעה המומחית של המומחים היא כי לחולי סוכרת יש רמות כולסטרול נמוכות יותר של HDL וטריגליצרידים גבוהים בנוסף לחלקיקי הכולסטרול LDL של הגרסה האתרוגנית, וכי מחקר CARES כלל מספר מספיק של חולי סוכרת בכדי להוכיח כי כאשר בחולים בסיכון גבוה עם רמות LDL מעל 100 מ"ג / ד"ל, אפשר להשתמש בטיפול תרופתי עד לרמה של פחות מ -70 מ"ג / ד"ל, וזו המטרה. הפניות מצביעות על כך שהכישלון של TLC בשינוי רמות הכולסטרול LDL בסיכון גבוה ל- CHD מצדיק את השימוש בטיפול תרופתי.

לאחד מכל 212 מבוגרים בארה"ב סובלים מהפרעה גנטית הנקראת היפר-כולסטרולמיה משפחתית (FH)

הפרעה תורשתית הגורמת לכבד להתמודד עם חילוף החומרים והסרת כולסטרול עודף LDL, מה שמוביל לקריאות LDL גבוהות 3, אשר יכול להוביל ל- ASCVD מוקדם מדי. ההנחיות ממליצות על פרופיל ליפופרוטאין מלא המודד כולסטרול כולל, כולסטרול LDL וליפופרוטאינים בצפיפות גבוהה (HDL), כולסטרול "טוב", המסייע במניעת מחלות לב וטריגליצרידים, מעין שומן בזרם הדם. הכולסטרול הכולל מחושב על ידי הוספת רמות LDL ו- HDL ל -20 אחוזים מרמות הטריגליצרידים כדי להגביר את הסיכון למחלות לב.

צדק הוכיח כי אנשים בריאים עם ריכוזים בולטים של כולסטרול ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה (LDL-C) וריכוזים גבוהים של חלבון C-reactive רגיש (HS-CRP) (20 מ"ג / ליטר או יותר) בעת נטילת rosuvastatin (Crestor) מפחית את הסיכון לאירועי קורות חיים בהשוואה לפלסבו

טיפולים שאינם סטטינים על אף שטיפולים שאינם סטטינים יכולים להוריד את הכולסטרול LDL, אך יכולים להיות להם גם תופעות לוואי. לכן חשוב להיות מודעים לכך שתוספת ASVDC ל- ezetimibe, החוסמת את יכולת הגוף לספוג כולסטרול מהמעיים והפה, יכולה להוביל לשלשולים יומיים, כאבי בטן, כאבי שרירים ומפרקים, נזלת או אף סתום ועייפות בחולים אשר הוסף אותו לטיפול בסטטינים להפחתת אירועים קרדיווסקולריים. בשנת 1988, התוכנית הלאומית לחינוך כולסטרול והפאנל לטיפול במבוגרים (NCEP / ATP-I) פיתחו את התוכנית הלאומית לחינוך כולסטרול כדי לקבוע קווים מנחים ומטרות ברורות לחולים עם הפרעות בשומנים.

Categories:

דילוג לתוכן